Przejdź do treści

OWR zaprasza na konferencję

Informacje, 13 października 2015 10:26

Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie zaprasza na konferencję „Dopalacze – śmiercionośne środki zastępcze”, która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury 19 października.

Podziel się

Program Konferencji:

10:00 – Powitanie uczestników konferencji – Marta Kajzer Dyrektor Ośrodka Wspierania Rodziny w Andrychowie.

10:05 – Nowe substancje psychoaktywne – charakterystyka i specyfika branży marketingowej dopalaczy – Katarzyna Kudyba – pedagog, trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy.

11:00 – Charakterystyka dopalaczy, wpływ dopalaczy na organizm człowieka – Dr Ewa Gomółka – Kierownik Pracowni Toksykologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

11:45 – Przerwa kawowa.

12:15 – Działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej zmierzające do ograniczania używania nowych środków psychoaktywnych – Grażyna Przeźmińska Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krakowie.

13:00 – Terapia młodzieży w zakresie substancji psychoaktywnych. Doświadczenia pracy w Ośrodku „Nadzieja” w Bielsku – Białej – Monika Pleszewska – pedagog, profilaktyk, terapeuta w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku – Białej.

13:40 – Dopalacze w świetle prawa. Doświadczenia Małopolskiej Policji w zakresie ujawniania i zwalczania przestępczości narkotykowej – Asp. sztab. Zbigniew Przybek – Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach Zespół ds. Patologii i Nieletnich.

14:00 – Podsumowanie (panel dyskusyjny), zakończenie konferencji.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content