Przejdź do treści

OWR zaprasza na cykl warsztatów

Informacje, 30 września 2015 08:53

Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie zaprasza na cykl warsztatów z serii „Wspierający Rodzic”.

Podziel się

1. Moje dziecko mówi mi TAK.

Tematem będzie komunikacja z dzieckiem. Dlaczego dzieci nie chcą robić, a co je prosimy. Jakie popełniamy błędy, podczas rozmowy z dziećmi. Jak mówić aby dzieci, nas słyszały oraz słuchały, jak zmieniać NIE na TAK.

2. Trudne sytuacje- trudne emocje.

Tematem będą trudne emocje dzieci, oraz jak sobie z nimi radzić. Skąd u naszych dzieci, tak wielkie emocje. Skąd się biorą agresywne zachowania dzieci, jak sobie z nimi poradzić. Co robić z dziećmi, które histeryzują, lub bardzo się wstydzą. Jak wspierać dzieci, w trudnych emocjach, jak nauczyć dzieci radzenia sobie z emocjami np. złością. Jak rodzic może poradzić sobie z trudnymi emocjami w nim.

3. Dobrze że jestem, czyli jak budować w dzieciach dobre, stabilne i wspierające je poczucie własnej wartości.

Tematem będzie budowanie poczucia własnej wartości u dzieci. Czym jest poczucie własnej wartości, i wiara w siebie. Konkretne narzędzia, aby na co dzień wspierać samoocenę dziecka, budować w nim przekonanie o swojej wartości i znaczeniu w życiu. Czy umiemy dostrzec, kiedy poczucie własnej wartości u naszego dziecka kuleje. Poruszymy problemy dzieci wstydliwych, agresywnych, zamkniętych w sobie itp.

4. Żeby im się tak chciało, jak im się nie chce, czyli motywacja.

Tematem będzie motywacja, czyli jak obudzić motywację wewnętrzną w dzieciach. Czy można wychować dziecko bez kar i nagród?? Jeśli nie kary i nagrody to co w zamian.

5. Autentyczność w rodzinie.

Tematem będzie rodzicielskie NIE, oraz kwestia stawiania granic. Pokazywać granice, czy stawiać granice? Czy nie stawiamy dzieciom za dużo granic, a może za mało. Dlaczego niektórzy boją się pokazać gdzie jest ich granica? Jak dobrze stawiać granice? Czy jako rodzic jestem autentyczny czy konsekwentny? Co to znaczy być dobrym rodzicem.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content