Przejdź do treści

„Oszustka” spektakl grupy teatralnej Wadowickiego UTW

Kultura, 12 października 2022 07:17

26 października (środa) godz. 18.00 w WDK w Inwałdzie odbędzie się spektakl grupy teatralnej Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Oszustka”, który miał swoją premierę 9 maja 2022 roku. Spektakl jest inspirowany jednoaktówką Ephraima Kishona pt. „Oszust”.

Grupa pracowała nad nim od października 2021 roku i po premierze zaprezentowała na scenach w: Tomicach, Zatorze i Oświęcimiu.

Ephraim Kishon (1924-2005), izraelski pisarz, felietonista i reżyser, słynął z lekkiego pióra i ogromnego poczucia humoru. Jednak pozorna niefrasobliwość, z jaką portretował współczesnych, i zabawność opisywanego świata kryją w sobie pewną niepokojącą uniwersalność. Okazuje się bowiem, że w swym głupim, nieodpowiedzialnym czy wręcz złym postępowaniu człowiek de facto się nie zmienia i wciąż na nowo zaczyna tworzyć absurdalną, czasem nawet okrutną rzeczywistość. W takich okolicznościach nawet arcyśmieszna literatura może stać się nieśmiesznym ostrzeżeniem.

Reżyseria: Paweł Buszewicz
Występują: Dorota Daszkiewicz, Nina Kamińska, Henryka Sordyl, Teresa Stańco, Maria Szydło, Anna Tomczyk, Anna Wacław, Anna Żmuda, Kazimierz Głuszczak, Aleksander Sapeta.

Wstęp wolny. Zapraszamy.
Szczegółowe informacje: WDK w Inwałdzie, ul. Miła 9, tel. 33 432 26 12, e-mail: inwald@kultura.andrychow.eu

Podziel się
Skip to content