Przejdź do treści

Oszust w rękach policji

Informacje, 25 września 2015 09:03

Kolejny oszust stosujący metodę „na wnuczka” w powiecie wadowickim został tymczasowo aresztowany. Wadowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego KWP w Krakowie zatrzymali 48-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich.

Podziel się

Mężczyzna podejrzewany był o udział  w  kilku oszustwach dokonanych  w ostatnim czasie  na terenie woj. małopolskiego i woj. śląskiego.  To kolejny zatrzymany w śledztwie dotyczącym wyłudzeń pieniędzy od starszych osób pod legendą „krewnego w potrzebie”. Do tej pory zarzuty usłyszało już dwóch innych mężczyzn. 
Od pewnego  czasu wadowiccy śledczy notowali zwiększoną ilość zgłoszeń od starszych osób, o oszustwie lub próbie oszustwa na wnuczka.  Za każdym razem sprawcy  podszywając  się pod krewnego, prosili o pożyczkę kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Ponieważ  sposób działania za każdym razem był bardzo podobny, policjanci byli pewni, że mają na swoim terenie do czynienia z jedną szajką przestępczą.  
W postępowaniu prowadzonym  przez wadowickich śledczych zatrzymano już do tej pory 2 osoby. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani. W poniedziałek zatrzymany został kolejny z członków przestępczej grupy- 48-letni mężczyzna.  Jak ustalili policjanci był  on pośrednikiem pomiędzy sprawcą bezpośrednio kontaktującym się z poszkodowanymi (osoba już zatrzymana) a innym członkiem grupy. 
 Zebrany materiał dowodowy w jego sprawie pozwolił na przedstawienie mu 4 zarzutów oszustwa w których 4  mieszkańców powiatu wadowickiego i oświęcimskiego straciło blisko 90 tys. złotych. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Najprawdopodobniej  podejrzany mężczyzna ma na koncie dużo więcej tego typu przestępstw popełnionych zarówno w  województwie małopolskim jak i śląskim.
Na wniosek Prokuratura Rejonowego w Wadowicach Sąd zastał środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content