Przejdź do treści

Osiem mandatów do rozdania. Kto został posłem?

Informacje, 17 października 2023 11:28

Liczenie głosów w całej Polsce trwało bardzo długo. Dlatego też trzeba było długo czekać na informację, kto został posłem. W naszym okręgu nr 12, obejmującym powiaty wadowicki suski oświęcimski, chrzanowski i myślenicki podliczono już 100% głosów.

Wiadomo już, że posłami zostaną: Rafał Bochenek, Łukasz Kmita, Filip Kaczyński, Władysław Kurowski i Mariusz Krystian z PiS, a także Marek Sowa i Dorota Niedziela z KO, Paweł Śliz z Trzeciej Drogi.

W wyborach do senatu najlepszy wynik uzyskał Andrzej Pająk z PiS – 41,9% głosów. Wygrał on z Krzysztofem Janem Klęczarem minimalną przewagą. Burmistrz Kęt zebrał 40,2%.

Tak zdecydowali mieszkańcy, te decyzję przyjmuję i szanuję – przekazał Krzysztof Jan Klęczar. – Dziękuję za wspaniałą kampanijną przygodę, dziękuję za wsparcie i życzliwość. Dziękuję moim bliskim, mojemu sztabowi, przyjaciołom i współpracownikom. Bez Was tego by nie było. W telefonicznej rozmowie pogratulowałem już mojemu konkurentowi, Panu Senatorowi Andrzejowi Pająkowi. Walczyliśmy godnie i na poziomie. I jak to w takim starciu, by ktoś mógł wygrać, ktoś musi przegrać. I choć osobiście doznałem tu porażki, jako szef drużyny PSL Małopolska czuję się dziś wygrany – dodał burmistrz Klęczar.

Wyniki ogólnopolskie:

rf

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content