Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Orkiestra z Roczyn z dwoma złotymi medalami!

Informacje, 06 czerwca 2021 12:40

WIELKI SUKCES – PODWÓJNE ZŁOTO - odniosła ORKIESTRA DĘTA OSP
w ROCZYNACH. Stało się to podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2021 w Konkursie Estradowym i w drugim Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego.

W dniach 5-6 czerwca 2021 odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica.

W najbardziej prestiżowym Festiwalu wzięło udział rekordowa liczba Orkiestr, bo aż 19 zespołów z całej Polski. Orkiestra Dęta OSP w Roczynach pod batutą mgr Romana Marczyńskiego wzięła udział w Konkursie Estradowym w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA i otrzymała ZŁOTY DYPLOM !!! Jest to najważniejsze osiągnięcie Orkiestry w 150-letniej działalności!

Natomiast w drugim Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego Orkiestra Dęta OSP w Roczynach zdobyła również ZŁOTY DYPLOM !!! Niesamowite osiągnięcie!

Poniżej utwory wykonane przez Orkiestrę z Roczyn:

Jury Konkursu:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej;

dr hab. Jan Borowski – profesor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, dyrygent Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej;

dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor;

Wiesława Kobiela – sekretarz Jury.

Oceniano: intonację, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, walory brzmieniowe, kreatywność i ogólny wyraz artystyczny.

Orkiestra Dęta z Roczyn liczy 45 osób. Zapewnia oprawę muzyczną prawie wszystkich uroczystości państwowych, patriotycznych, gminnych, kościelnych na terenie gminy Andrychów. Często występuje również na terenie powiatu wadowickiego i w sąsiednich powiatach. Zespół występował poza granicami Polski m.in. na Ukrainie, w Niemczech oraz w Holandii. W 2010 roku zostało założone Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, którego Prezesem został Zbigniew Janosz.

W swoim repertuarze Orkiestra posiada utwory klasyczne, rozrywkowe, popowe, jazzowe, znane z radia i telewizji, jak również utwory tradycyjne o charakterze wirtuozowskim
z repertuaru Vlado Kumpana, polki, marsze. Orkiestrę Roczyny często możemy usłyszeć w radiu RMF FM w piątki o godzinie 14:00 na rozpoczęcie programu “Lepsza połowa Dnia”.

Bandleaderem, Kapelmistrzem Orkiestry jest Jej wychowanek, trębacz, znany pedagog muzyczny mgr Roman Marczyński. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym – Muzyka Współczesna i Jazz. Roman Marczyński jest nauczycielem gry na trąbce w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Współpracuje m.in. z eM Band Jaworzno, Big Band Małopolski, jak również z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także z zespołem Czerwie. Uczestniczył w Koncercie pod kierunkiem Adama Sztaby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, a także w I edycji Wodecki Twist Festival pod batutą Krzysztofa Herdzina.

Orkiestra Dęta OSP w Roczynach w tamtym roku obchodziła 150-lecie swojego istnienia(1870-2020).

Ze względu na pandemie Jubileuszowe Uroczystości zostały przeniesione na ten rok.

Będziemy Państwa na bieżąco informować.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Orkiestry: http://www.orkiestra.roczyny.pl/
lub https://m.facebook.com/OrkiestraRoczyny

Justyna Janosz-Marczyńska

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content