Przejdź do treści

Opcja filmowa do książki „Zderzacz” Joanny Łopusińskiej sprzedana!

Informacje, 16 marca 2023 12:57

"To ten moment, o którym w tajemnicy marzy każdy, kto pisze... Że twoja książka stanie się kiedyś czymś więcej niż wyłącznie książką. Że czytelniczki i czytelnicy zobaczą na ekranie to wszystko, co dotąd jedynie sobie wyobrażali. Dla „Zderzacza” ten czas właśnie nadszedł" - mówi autorka.

Joanna Łopusińska – krakowianka, z wykształcenia plastyczka i egiptolożka. Mieszka w Wielkiej Brytanii gdzie pracuje na Uniwersytecie Oksfordzkim jako Project Administrator. Laureatka konkursu na dramat współczesny ogłoszonego przez Krystiana Lupę w Teatrze Starym (2004),konkursu prozatorskiego im. Zdzisława Morawskiego (2008) oraz Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO (2020). Autorka dobrze przyjętego debiutu „Śmierć i Małgorzata”. Jej druga powieść „Zderzacz” oparta jest na niepublikowanym odkryciu polskiego naukowca. Autorka spędziła w Szwajcarii i samym CERN-ie wiele tygodni, zbierając materiały do książki. „Zderzacz” nominowany był do GRAND PRIX Festiwalu Kryminalna Warszawa (2022). Trwają prace nad sequelem powieści.

W miniony roku Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność gościć Panią Joannę w ramach cyklu spotkań pod nazwą „Kryminalna jesień w bibliotece” >>>TUTAJ

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy jaką przeprowadziła z pisarką Daria Rusin

oprac. ap, źródło Wydawnictwo W.A.B.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content