Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Oficjalnie: koniec piłkarskiego sezonu 2019/2020

Sport, 07 maja 2020 20:33

To już pewne. Piłkarze w ligach terenowych (od III ligi do klasy C oraz zespoły młodzieżowe) w tym sezonie już na boiska nie wybiegną. Nie będzie spadkowiczów, ale zachowane zostaną awanse.

W czwartek działacze wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję, o której nieoficjalnie mówiło się już od jakiegoś czasu. Sezon 2019/2020 został zakończony z zachowaniem klasyfikacji po rundzie jesiennej.

Degradacji unikną zespoły z miejsc spadkowych, ale zachowane zostaną awanse. To oznacza, że w wielu grupach będzie w przyszłym sezonie więcej zespołów niż zwykle. – Na te chwilę sprawa wygląda tak, że w przyszłym sezonie w naszej lidze zagra 21 zespołów, ponieważ nikt z niej nie spada. Decyzja ta pociągnie za sobą sporo problemów organizacyjnych we wszystkich ligach – zwracają uwagę działacze czwartoligowego Beskidu Andrychów na swoim profilu na Facebooku.

Na jakich lokatach kończą sezon zespoły z naszej gminy? Beskid Andrychów jest dziewiąty w IV lidze. W klasie A najwyżej sklasyfikowany jest Huragan Inwałd (miejsce trzecie), siódmy jest Halniak Targanice, a jedenasta Burza Roczyny. W klasie B Znicz Sułkowice Bolęcina zajął drugie miejsce, a Gronie Zagórnik miejsce ósme. W klasie C Leskowiec Rzyki finiszuje na miejscu ósmym. Z kolei w III lidze kobiet drużyna Burzy Roczyny zajęła dziewiątą lokatę.

Miłośnicy piłki w lokalnym wydaniu muszą więc uzbroić się w cierpliwość, bo trudno w tym momencie przewidzieć, kiedy powrócą rozgrywki ligowe. Sezon 2020/2021 powinien rozpocząć się w połowie sierpnia, ale trudno obecnie przywiązywać się do jakichkolwiek terminów.

gs / fot. Grzegorz Sroka

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content