Przejdź do treści
Reklama

Oferta władz wojewódzkich na ferie

Informacje, 12 stycznia 2022 12:38

Samorządowe władze Małopolski zachęcają rodziców, by ich dzieci podczas zbliżających się ferii skorzystały z oferty placówek podległych wojewódzkiemu samorządowi. Dla mieszkańców gminy Andrychów wiąże się to z dojazdami, ale być może propozycje niektórych skuszą. Szczegóły poniżej.

Najbliżej jest do Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. Można tam dojechać drogą wojewódzką przez Zator i Podolsze. Zajęcia odbywać się tam będą niemal przez całe ferie (17 – 31 stycznia) w godz. 10-14. Zaplanowano zajęcia:

– ,,Malowana skrzynia’’ – uczestnicy dowiedzą się, jak ważnym elementem wyposażenia była skrzynia, do czego służyła i jakie skarby były w niej ukryte. Następnie własnoręcznie wykonają dekorację drewnianej skrzyneczki, która będzie wspaniałą pamiątką z zajęć.

– ,,Czerwone korale’’ – uczestnicy dowiedzą się, że prawdziwe korale były marzeniem każdej dziewczyny, stanowiły jej największy skarb i magiczny talizman chroniący przed nieszczęściami. Na warsztatach uczestnicy będą malować drewniane paciorki i komponować korale, które staną się nie tylko pamiątką ale i efektowną ozdobą.

– ,,Warsztaty czerpania papieru’’ – uczestnicy zapoznają się ze sztuką wytwarzania papieru i dowiedzą się, kto wymyślił papier. Podczas warsztatów staną się ,,artystami ’’, którzy zatapiają w masie papierniczej zasuszone kwiaty czy zioła tworząc piękne, wielobarwne kompozycje, a także spróbują sił pisania gęsim piórem.

Zapisy pod tel. nr 32 622 87 49 .

Inne placówki, które przygotowały ofertę dla uczniów to: Filharmonia Krakowska, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, mające siedzibę w Krakowie Muzeum Archeologiczne, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Lotnictwa Polskiego i Muzeum Etnograficzne. Bliższe szczegóły można znaleźć tutaj.

Oprac. jd Fot. Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

Podziel się
Skip to content