Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Odszedł współzałożyciel „Nowin Andrychowskich”

Informacje, 27 kwietnia 2021 11:32

Wczoraj (26 kwietnia) po długiej chorobie zmarł Leszek Miłoszewski. Miał 65 lat. Był współzałożycielem „Nowin Andrychowskich” Na swoim koncie miał wiele dokonań dziennikarskich i kulturalnych.

My, jako zespół redakcyjny mediów lokalnych zapamiętamy go jako współtwórcę naszego miesięcznika. Przez pierwsze lata miał decydujący wpływ na ostateczny kształt gazety. Odpowiadał bowiem za jej makietowanie (ułożenie tekstów, zdjęć i innych materiałów na poszczególnych kolumnach). Cała praca wykonywana była ręcznie i czynił to po mistrzowsku. Wiele godzin spędzał też w drukarni. Aktywność tę dzielił z pracą w „Kronice Beskidzkiej”, a potem „Dzienniku Beskidzkim”. Był absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, na kierunku teatrologii. W1997 roku został wybrany na dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury (potem przekształcony w Regionalny Ośrodek Kultury) w Bielsku-Białej. Był organizatorem wielu znaczących imprez na Podbeskidziu.

O Leszku napiszemy więcej w najbliższym, majowym wydaniu „Nowin Andrychowskich”.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek (29 kwietnia) na andrychowskim cmentarzu komunalnym przy ulicy Beskidzkiej. Początek uroczystości o godz. 14.00.

Red. Fot. Waldemar Kompała

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content