Przejdź do treści

Odszedł Władysław Kustra

Sport, 09 listopada 2022 10:47

W wieku 67 lat zmarł w Portugalii Władysław Kustra. Był wybitnym siatkarzem, reprezentantem Polski, olimpijczykiem. Przez trzy sezony, po igrzyskach w Moskwie, występował w barwach Beskidu Andrychów.

Jak wynika ze statystyk Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Władysław Kustra reprezentował nasz kraj 111 razy. Był brązowym medalistom Mistrzostw Europy juniorów oraz trzykrotnie wicemistrzem naszego kontynentu seniorów. Był początkowo zawodnikiem AZS-u Częstochowa, potem Beskidu, a karierę zawodniczą kończył w Portugalii, gdzie został trenerem. Od czterech lat zmagał się z ciężka chorobą.

O krótkie wspomnienie o znanym siatkarzu poprosiliśmy jego kolegę z boiska – Grzegorza Gacka.Powiedział on nam m.in.: – Władek Kustra przyszedł do nas, o ile dobrze pamiętam, to był rok 1980 albo 1981. Grał z nami trzy sezony. Przyszedł po olimpiadzie w Moskwie. Naszym trenerem w Beskidzie był Jan Tomiczek. Grał na pozycji środkowego i przyjmującego, bo wtedy to była inna siatkówka, bardziej uniwersalna. Grało się na dwóch rozgrywających. Dla Beskidu to było spore wyzwanie, bo Władek jako reprezentant Polski prezentował wysoką klasę krajową a nawet międzynarodową. Pokładano w nim duże nadzieje. W sumie w następnym sezonie jak do nas przyszedł, a drużynę przejął Wiktor Krebok, to zajęliśmy IV miejsce w Polsce, najwyższe w historii. Mieliśmy mocny skład. Władek był bardzo skoczny, w naszej drużynie miał najwyższy wyskok i przy też zasięg.

jd

Podziel się
Skip to content