Przejdź do treści

Odsłanianie tajemnic pałacu

Informacje, 31 marca 2016 09:21

​Andrychowski pałac – to same pytania. Choćby o datę powstania, o nazwisko budowniczego, o pierwotny wygląd, o tajemne tunele… Te tajemne tunele, te wykopaliska, te mroki przeszłości to też młyn na wodę dla wyobraźni, którą, bardziej niż nazwiska i daty, ciekawić może ukryty w podziemiach skarb!

Podziel się

Gdy końcem lutego na „zamku” zjawili się specjaliści od polichromii, zaraz za nimi kolejne ekipy od kolejnych zadań, od razu pojawiła się pokusa potowarzyszenia im w pracy. A nuż, będę świadkiem wyszperania jakiegoś cennego znaleziska? 
Na zlecenie obecnego gospodarza – Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie pałac Bobrowskich został poddany kompleksowym badaniom obejmującym trzy obszary: ekspertyzę konstrukcyjną, badania architektoniczne oraz badania konserwatorskie. Mają one potrwać do połowy kwietnia. Na ich podstawie zostanie sporządzony raport o stanie obiektu. Dopiero potem można będzie pracować nad projektem funkcjonalno – użytkowym. Taką kolejność należy uznać za rozsądną, bo dokonanie jakiegokolwiek odkrycia na etapie realizacji projektu, mogłoby go opóźnić lub całkiem wstrzymać.

Pełna treść reportażu Jadwigi Janus o pałacu Bobrowskich w kwietniowych Nowinach Andrychowskich. Od 8 kwietnia w kioskach!

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content