Przejdź do treści
Reklama

Odpust na Trzonce

Informacje, 02 sierpnia 2022 08:34

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę sierpnia (7.08.2022) na Trzonce odbędzie się Odpust w bukowej Bazylice. Suma Odpustowa godz. 12.00. W pobliżu zielonego szlaku turystycznego, biegnącego z Porąbki na Przełęcz Kocierską – na Trzonce – znajduje się kapliczka z obrazem Matki Bożej Śnieżnej. W sierpniową uroczystość odpustową pielgrzymują tutaj niezliczone tłumy wiernych z okolicznych wiosek.

Tradycja corocznych odpustów zrodziła się w latach 50-tych, kiedy to proboszcz parafii Czaniec, ks. Jan Stachańczyk odprawił tutaj pierwszą Mszę św. Od 1959 roku administracyjnie do parafii w Porąbce.

W tym roku podczas odpustu mieszkańcy naszej gminy zapraszają również na kiermasz ciast i zabawek, który ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie, terapię genową Oliwiera Komana z Wadowic. O zbiórce przeczytacie na radioandrychow.pl. Już dziś organizatorzy kiermaszu proszą wszystkich chętnych, którzy mogą upiec ciasta lub przekazać przedmioty na kiermasz, aby zgłaszali się do p. Ludmiły Dudek-Wieczorek Gospodarstwa DUDEK w Zagórniku. Kwota do zebrania jest ogromna, ale wierzymy w Wasze otwarte serca!
Również 18 września odbędzie się X Bieg Po Serce Zbója Spod Złotej Górki, na który już dziś gorąco zapraszamy!

Jeśli nie dasz rady przyjechać i kupić ciasta wpłać na ciacho wirtualne! Ps. Nie zapomnij napisać Wirtualne Ciacho Andrychów!

Link do zbiórki na Siepomaga siepomaga.pl/oliwier-sma

Oprac. p Fot. parafiaporabka.pl

Podziel się
Skip to content