Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Odpalają rakiety

Sport, 15 czerwca 2020 13:16

Na sportowej mapie Andrychowa pojawił się nowy klub, który gromadzi entuzjastów tenisa stołowego - KS Backhand. Jak podkreśla prezes Dawid Skrzypiec, klub jest dla wszystkich, którzy chcieliby regularnie trenować, a ograniczeń wiekowych nie ma.

Z tenisem stołowym miał styczność chyba każdy. Ten popularny sport jest stosunkowo łatwo dostępny dla każdego, bo wystarczą chęci, rakietka oraz stół, aby cieszyć się grą. Komu jednak zwykła rekreacyjna gra nie wystarcza i chciałby szlifować swoje umiejętności wraz z doświadczonymi graczami, powinien rozważyć dołączenie do nowo powstałego klubu. KS Backhand powołany do życia został 6 kwietnia tego roku, a swoją ofertę kieruje do wszystkich. – Jeżeli chodzi o wiek, to nie ma żadnej bariery. Obecnie jest nas około dziesięciu, nasz najmłodszy zawodnik ma 12 lat, a najstarszy 80 – mówi prezes Dawid Skrzypiec. – Trenujemy na sali w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie, trzy razy w tygodniu, dwie godziny od 18 do 20 – dodaje.

Członkowie KS Backhand planują udział w rozgrywkach ligowych, które wystartują już we wrześniu. – Jak to w każdym sporcie, rozpoczniemy od najniższej ligi, czyli piątej. Pozyskałem takich zawodników, że już w pierwszym sezonie powalczymy o awans do czwartej ligi, a przynajmniej taki jest plan. Będziemy grać w grupie nowotarskiej, więc czekają nas dalekie wyjazdy do takich miejscowości jak Czarny Dunajec czy Waksmund – mówi Dawid Skrzypiec. Prowadzenie klubu to duże wyzwanie, nie tylko sportowe, ale i logistyczne czy organizacyjne. – Cieszę się, że pojawił się już pierwszy darczyńca naszego klubu, którym jest Paweł Magiera i firma Dobry Cieśla – dodaje prezes Skrzypiec.

Wśród zawodników KS Backhand znaleźli się między innymi najlepiej punktujący gracz LKS Victoria Nidek Łukasz Nowak, który został kapitanem drużyny, Michał Ochman, Rafał Merta czy Krzysztof Miczołek. Dołączyć w szeregi klubu może każdy, kto czuje pasję do tenisa stołowego i chce poświęcić czas na treningi. Kontakt można znaleźć na stronie KS Backhand Andrychów na Facebooku. – V liga czeka, we wrześniu odpalamy rakiety – czytamy na klubowej stronie.

Grzegorz Sroka Fot. Zbiory klubu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
Skip to content