Przejdź do treści

Odnaleziono zaginionego mieszkańca powiatu cieszyńskiego

Informacje, 11 lipca 2023 11:53

Mieszkaniec Nowej Wsi oraz patrol mieszany policjant i strażnik miejski udzielili pomocy 76-letniemu seniorowi cierpiącemu na zaniki pamięci. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany jako zaginiony mieszkaniec powiatu cieszyńskiego.

W nocy z piątku na sobotę (7/8.07.2023) tuż po godzinie 22 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Nowej Wsi dotyczące zdezorientowanego seniora przebywającego nad rzeką Sołą w Nowej Wsi.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał patrol w składzie policjant i strażnik miejski. Mundurowi podziękowali zgłaszającemu za bardzo dobrą reakcję i zainteresowanie się losem seniora, który o tak późnej porze znajdował się nad rzeką.

Następnie funkcjonariusze ustalili, że jest to 76-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, cierpiący na zaniki pamięci, poszukiwany od kilkudziesięciu godzin jako zaginiony. Mężczyzna został zabrany do Komisariatu Policji w Kętach skąd odebrał go syn.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje Pan Konrad z Nowej Wsi. Wykazał się on wyjątkową spostrzegawczością i empatią wobec innego człowieka. Widząc starszego, zdezorientowanego mężczyznę nie pozostawił go bez pomocy.

Dzięki takiej postawie senior bezpiecznie wrócił do domu.

Pamiętajmy widząc starszą, zdezorientowaną osobę, nie pozostawiajmy jej bez pomocy.

Wystarczy zapytać czy potrzebna jest pomoc, a po potwierdzeniu można odprowadzić ją do domu lub powiadomić służby pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content