Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Odkryli tajemnice średniowiecza

Kultura, 23 kwietnia 2015 21:18

​448 prac uczniów z trzech województw wpłynęło na II edycję historycznego konkursu „Odkrywamy średniowiecze”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Andrychowie i Warownię w Inwałdzie.

Podziel się

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań humanistycznych, pogłębianie wiedzy o historii Polski. Do finału zakwalifikowano 120 prac (te dotyczyły życia w średniowiecznym zamku). Pierwsza część finałowego konkursu składała się z pisemnego testu. Ci, którzy uzyskali najwięcej punktów, awansowali do Wielkiego Finału, a ten był rozgrywany wzorem popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Pytania dotyczyły wiedzy historycznej oraz znajomości powieści „Krzyżacy” Sienkiewicza i jej filmowej adaptacji. 
Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: laptopy, tablety, aparaty cyfrowe, a dla szkół m.in. telewizory i wejściówki do Parku Miniatur i Warowni w Inwałdzie. Nagrody wręczali burmistrz Tomasz Żak i dyrektor SP4 Dorota Zawada. W wydarzeniu uczestniczył także Przewodniczący RM w Andrychowie Roman Babski. Wyniki opublikujemy wkrótce. (luk)

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content