Przejdź do treści

Odeszła Anna Karpierz

Informacje, 08 kwietnia 2017 13:05

​W tym tygodniu odeszła od nas Anna Karpierz, „Zasłużona dla Gminy Andrychów”. Miała 85 lat.

Podziel się

W 1953 r. p. Anna Karpierz rozpoczęła pracę pedagogiczną na terenie gminy Andrychów, w Rzykach. Był to okres, w którym życie społeczne kwitło wśród społeczeństwa. Szkoła i nauczyciele, a wśród nich p. Anna, byli mentorami dla prostych ludzi. Zawsze potrafiła skupić wokół siebie ludzi, darzyć ich dobrym słowem i dodać otuchy, a także nieść pomoc w razie potrzeby. Pomagała zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy mieli problemy z nauką, a także nie potrafili czytać i pisać. 

W 1967 r. p. Anna rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej Nr 2 w Andrychowie. Ponadto  udzielała się społecznie. Brała udział w posiedzeniach gminy, przygotowywała dzieci i młodzież do konkursów, przedstawień, wystąpień publicznych. 

W 1971 r. rozpoczęła pracę w przyzakładowej szkole przy AZPB, gdzie pracowała do emerytury. Czynnie uczestniczyła w życiu szkoły będąc m. in. protokolantem, prekursorem w propagowaniu wśród młodzieży zdrowego trybu życia, prowadząc wraz z PSS Andrychów „Społem” – "Szkołę Życia". Ponadto czynnie uczestniczyła w rajdach młodzieżowych, jak też w obozach wędrownych po ziemi beskidzkiej i po całej Polsce.     

Będąc na emeryturze również czynnie udzielała się w życiu naszego społeczeństwa krzewiąc pamięć o Żołnierzach Armii Krajowej działających w okresie wojennym na terenach Polski Południowej. 

Została wyróżniona licznymi odznaczeniami. W listopadzie otrzymała medal "Zasłużona dla Gminy Andrychów". Rodzinie i najbliższym zmarłej składamy wyrazy współczucia.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content