Przejdź do treści

Odblaskowa szkoła w Roczynach

Informacje, 12 października 2023 10:17

Pod hasłem „Bądź widoczny - bądź bezpieczny” szkoła w Roczynach zainaugurowała akcję noszenia przez uczniów elementów odblaskowych. Pierwsze spotkanie poprowadził policjant.

W poniedziałek, 9 października uczniowie klas od pierwszej do trzeciej Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach spotkali się z aspirantem sztabowym Rafałem Tlałką, policjantem, który przekazał uczniom informacje o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Zachęcał uczniów do noszenia odblasków, które sprawią, że po zmroku będą widoczni na drodze nawet z dużej odległości. Zaapelował także o przypominanie swoim rodzicom, babciom i dziadkom o tym, by zawsze mieć na sobie elementy odblaskowe. Aspirant Tlałka doradzał również dzieciom zakładanie kasków i ochraniaczy podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze.

O korzyściach z noszenia odblasków mówił uczniom również zaproszony przez sponsora Tygrysek – przyjaciel Kubusia Puchatka, który opowiedział pouczającą historię Tymoteusza z miejscowości Odblaskowo. Dla słuchaczy i aktywnych uczniów nagrody ufundowała Angelina Rajda-Tasior, właścicielka firmy Profil BHP, która była sponsorem tej akcji.

Był to też czas na pytania, zdjęcia i chóralne okrzyki: JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY!

Tekst i foto: ZSS Roczyny

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content