Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Oczy Etiopii w Klubie Podróżnika

Kultura, 04 grudnia 2019 10:31

Kolejnym gościem Klubu Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” będzie Stanisław Kolarczyk, który opowie o Etiopii i o inicjatywie „Oczy Etiopii” polegającej na pomocy okulistycznej dla mieszkańców tego kraju. Dzięki zaangażowaniu pana Stanisława i jego ekipy, udało się do tej pory przeprowadzić ponad 3200 operacji (głównie jaglicy oraz zaćmy). Stanisław Kotlarczyk wspomina pierwszy wyjazd do etiopskiej miejscowości Lalibela, zwanej afrykańską Jerozolimą: Zakochałem się w tym miejscu od razu. Tu powietrze pachnie inaczej. Spośród tylu zakątków, które zobaczyłem, to miejsce było wyjątkowe. Spotkaliśmy konkretną rodzinę, rocznego Zemeda i jego matkę Tirouk. Dzięki pomocy podróżników kobieta po kilku latach ślepoty, przejrzała na oczy, a […]

Podziel się

Kolejnym gościem Klubu Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” będzie Stanisław Kolarczyk, który opowie o Etiopii i o inicjatywie „Oczy Etiopii” polegającej na pomocy okulistycznej dla mieszkańców tego kraju.

Dzięki zaangażowaniu pana Stanisława i jego ekipy, udało się do tej pory przeprowadzić ponad 3200 operacji (głównie jaglicy oraz zaćmy). Stanisław Kotlarczyk wspomina pierwszy wyjazd do etiopskiej miejscowości Lalibela, zwanej afrykańską Jerozolimą: Zakochałem się w tym miejscu od razu. Tu powietrze pachnie inaczej. Spośród tylu zakątków, które zobaczyłem, to miejsce było wyjątkowe. Spotkaliśmy konkretną rodzinę, rocznego Zemeda i jego matkę Tirouk. Dzięki pomocy podróżników kobieta po kilku latach ślepoty, przejrzała na oczy, a chłopca z innej rodziny wyleczono z grzybicy kości.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia o godz. 19.00 w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7.

Serdecznie zapraszamy.

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content