Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Informacje, 23 września 2021 12:54

Mieszkaniec Kęt ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało drogowy przestępca wsiadł za kierownicę fiata mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (21.09.2021). Tuż przed godziną 20 na ulicy Kościuszki 39 – latek  zauważył, że jadący przed nim samochód marki Fiat wykonuje dziwne manewry drogowe. Jazda slalomem  sugerowała, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa. W związku z tym pojechał za pojazdem. W chwili gdy fiat skręcił w boczną uliczkę i zatrzymał,  mieszkaniec Kęt podjął obywatelską interwencję w wyniku której potwierdził swoje przypuszczenia. Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy fiata zabrał mu kluczyki od samochodu, uniemożliwił mu ucieczkę, a następnie za pośrednictwem operatora numeru 112 powiadomił Policję. 

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 62 – letni mieszkaniec Kęt. Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Robert, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie dokonał jego ujęcia, nie dopuszczając, aby drogowy przestępca kontynuował jazdę.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Skip to content