Przejdź do treści

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

Informacje, 11 lipca 2023 12:03

Mieszkańcy Krakowa i mieszkaniec Głębowic dokonali obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Okazało się, że 40-latka wsiadła za kierownicę fiata mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

W czwartek (6.07.2023) tuż przed godziną 14 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów sklepowych w Osieku. Na miejsce pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi przejęli 40-letnią mieszkankę Osieka.

W rozmowie ze świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kobieta miała problem z parkowaniem, a kiedy podeszli bliżej zauważyli, że może być pod wpływem alkoholu, więc zabrali jej kluczyki od pojazdu. Badanie stanu trzeźwości 40-latki wykazało 1,3 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo. Na podziękowanie za prawidłową reakcję na przestępstwo zasługuje mieszkaniec Głębowic oraz małżeństwo z Krakowa. Widząc nietrzeźwą za kierownicą uniemożliwili jej dalszą jazdę i wezwali Policję.

Widzisz przestępstwo? Reaguj.

Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze czy na parkingu zawsze powinno wzbudzić uwagę osób postronnych. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość, ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz w razie możliwości także jego numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content