Przejdź do treści

O wyprawie Kajetana coraz głośniej

Informacje, 25 maja 2016 17:57

​Kajetan Burzej, młody alpinista z Andrychowa, o którym mieliśmy okazję kilkakrotnie pisać, został laureatem konkursu „Łap (za)dyszkę”.

Podziel się

Konkurs jest organizowany przez PortalGórski.PL i  polega na przedstawieniu projektu swojej wyprawy górskiej lub wspinaczkowej zaplanowanej na rok 2016. W jury tego konkursu zasiadali w tym roku Ryszard Pawłowski, Krzysztof Wielicki, Ireneusz Gosztyła i Wojciech Karnaś – czołowe nazwiska związane ze środowiskiem alpinistycznym i wspinaczkowym.

Projekt wyprawy Kajetana Polish Elbrus and Kazbek 2016 Expedition zajął drugie miejsce i w nagrodę otrzymał buty marki Kayland dla uczestników wyprawy do łącznej wartości 1000 euro. 

Kazbek i Elbrus (Kaukaz) to wyprawa przygotowywana przez Kajetana od kilku miesięcy i jest pierwszym krokiem w realizacji ambitnego planu młodego andrychowianina – zdobycia Korony Ziemi. Wcześniej uczeń LO im. Marii Skłodowskiej-Curie stanął m.in. na szczycie Mont Blanc. Nowiny Andrychowskie i Twoje Radio Andrychów objęły patronat medialny nad ekspedycją. 

– Za mną bardzo aktywny weekend. W sobotę miałem okazję być na VI Otwartych Dniach Wspinania, podczas których gościły takie osoby jak: Ryszard Pawłowski, Simone Moro (pierwszy zdobywca Nanga Parbat zimą), Bob Schelfhout Aubertijn, Sandy Alan, Krzysztof Wielicki, Kacper Tekieli, oraz wielu innych. Po wygłoszonych prelekcjach nastąpiło rozdanie nagród wygranych w konkursach zorganizowanych przez Portal Górski. Tutaj bardzo miło mi poinformować, że nasza wyprawa "Polish Elbrus and Kazbek 2016 Expedition" zajęła drugie miejsce w konkursie "Łap za dyszkę", w którym dla zwycięzcy przewidziane było 10 000zł. Za drugie miejsce nagroda to buty marki Kayland dla uczestników wyprawy do łącznej wartości 1000 euro. Dla zdobywcy trzeciego miejsca przewidziana była polisa ubezpieczeniowa PZU – napisał 23 maja na swoim blogu „Wchodząc Ponad Chmury”. Właśnie na facebooku, na fanpage’u Kajetana, można śledzić na bieżąco jego górskie dokonania.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content