Przejdź do treści

O Korei w Klubie Podróżnika

Kultura, 31 marca 2015 12:49

Tematem ostatniego spotkania w Klubie Podróżnika popularnej w Andrychowie „Chałupy” (23 marca 2015 r.) była tym razem Korea Południowa, o której wyjątkowo barwnie opowiadał Seweryn Gałysz, miłośnik podróży i… kulinariów.

Podziel się

Podróżnik, założyciel Klubu Kulinarnego w Wieprzu, odwiedził w swoich nietuzinkowych wędrówkach ponad 100. krajów i traktuje to hobby jako prawdziwe uzależnienie!
Słuchacze i widzowie (wykład ilustrowany bogato pięknymi slajdami) mieli okazję poznać ten egzotyczny dla nas kraj zarówno od strony porywających krajobrazów i równie intrygującej przyrody jak też od strony wielkiego rozmachu industrialnego i inwestycyjnego, który dla nas, Europejczyków, jest naprawdę szokujący. 
Rodzinna wyprawa z namiotem w wypożyczonym na miejscu samochodzie okazała się niezwykła pod wieloma względami, rozpieszczająca podniebienia mnogością smaków (co podróżnik podkreślał przede wszystkim!) a także szczegolnie ułatwiająca nawiązywanie kontaktów 
z miejscową ludnością, m.in. dzięki darmowym noclegom w opcji couchsurfing-u.
Seweryn Gałysz zajmująco opowiadał o Korei, kraj to bez wątpienia piękny i nietuzinkowy, dla nas wciąż jeszcze odległy, niemniej warto się tam wybrać by chłonąć jego niecodzienny klimat.
Klub Podróżnika przy Kole PTTK „Chałupa” już dzisiaj zaprasza na kolejne spotkanie (27.04. o godz. 19:00 w Klubie Osiedlowym ASM), którego tematem będzie Gruzja a będą o niej opowiadać Danuta Cwynar i Tomasz Fryźlewicz.
eM.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content