Przejdź do treści

O Australii – Marek Tomalik w Klubie Podróżnika

Informacje, 11 stycznia 2022 10:30

Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” zaprasza na spotkanie z Markiem Tomalikiem zatytułowane „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 11 stycznia o godz. 18.00 w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie.

Marek Tomalik w Klubie Podróżnika

Marek Tomalik – podróżnik, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie. Autor książek: „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”, „Australia, moja miłość”, „Lady Australia” oraz traktatu filozoficznego „9 ognisk”. W RMF Classic prowadzi podróżniczą audycję „Jasna Strona Świata”.

Stanąć na największym klifie świata… Poczuć za plecami ciepło bezkresnego kontynentu, a przed sobą chłód oceanu. Zasypiać pod kobaltowym niebem pełnym gwiazd. Przedzierać się wśród wysokich traw i niekończących się wydm. Spotykać przyjaciół, którzy wskażą drogę. Słuchać aborygeńskich mitów i opowieści poszukiwaczy złota. Nie wiedzieć, co zdarzy się jutro. Wyrusz w podróż, po której nic już nie będzie takie samo. Poprzez bezkresne pustynne przestrzenie, pożar w buszu i ośnieżone stoki, góry Kościuszki i Strzeleckiego, metropolitalne miasta i aborygeńskie gminy, trzydziestostopniowe upały w dzień i przymrozki w nocy. Marek Tomalik od ponad ćwierć wieku powraca na walkabout, aborygeński odpowiednik naszej pielgrzymki – po swoich ścieżkach na „swojej” ziemi. Podczas spotkania będzie można nabyć książki Marka Tomalika w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Źródło: PTTK „Chałupa”

Podziel się
Skip to content