Przejdź do treści

Nożownik w rękach policji

Informacje, 06 listopada 2015 21:49

​4 listopada policjanci z andrychowskiego komisariatu Policji zatrzymali 33- letniego mieszkańca Andrychowa podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem noża na dwóch nastolatkach. Sprawca został zatrzymany w kilka minut po zdarzeniu i wkrótce trafi do aresztu na trzy miesiące.

Podziel się

W godzinach wieczornych na ulicy  Batorego w Andrychowie,  do dwóch wracających ze szkoły nastolatek (15 i 17 l.), podszedł  mężczyzna, który grożąc nożem, zażądał wydania pieniędzy. Przestraszone nastolatki odmówiły i uciekły do samochodu matki jednej z dziewczyn, która właśnie podjechała.

Policjanci posiadając opis sprawcy, natychmiast podjęli pościg. Zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Jak się okazało był to 33 – letni mieszkaniec Andrychowa i posiadał przy sobie nóż, którym posłużył się podczas rozboju. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad trzy  promile alkoholu w organizmie.

– Na podstawie zebranych materiałów Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratora i Policji w dniu 6 listopada br. wydał postanowienie o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego – informuje policja.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content