Przejdź do treści

Nowy skwer z fontanną

Informacje, 31 lipca 2017 14:07

Na Osiedlu w rejonie ul. Metalowców gotowy jest już nowy skwer, a na nim, w ten upalny poniedziałek po raz pierwszy uruchomiono fontannę.

Podziel się

Uruchomienie fontanny to jeden z ostatnich etapów dużej renowacji tego obszaru osiedla. Od zeszłego roku trwały tam przebudowy dróg, tworzenie nowych połączeń, miejsc parkingowych, chodników i skwerów. To już jest gotowe. Teraz na samym środku, pomiędzy blokami trwają ostatnie prace przy nowym skwerze – fontanna już działa, a za chwilę gazony (na zdjęciu pokryte czarną geowłókniną) obsadzone zostaną kwiatami i roślinami ozdobnymi. 
Nowa fontanna w formie stalowej kuli, po której spływa woda, ma zamknięty obieg, a jej zbiornik liczy 170 litrów. Wszystkie roboty budowlane wykonali pracownicy ZGK.
Jak powiedział nam obecny przy uruchomieniu fontanny burmistrz Tomasz Żak, teraz trzeba będzie jakoś nazwać nowy skwer. – Jesteśmy otwarci na propozycje mieszkańców – mówi Tomasz Żak.
Zatem, jeśli macie jakieś propozycje, to dzwońcie do naszego radia – tam też będziemy o tym mówić – lub piszcie na adres „Nowin”.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content