Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Nowy samochód dla OSP Targanice Górne

Informacje, 29 czerwca 2020 09:30

Zakupione zostaną 52 samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych. Jeden z wozów dzięki dofinansowaniu ze środków gminy trafi do OSP Targanice Górne.

26 czerwca 2020 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie promes potwierdzających przyznanie dofinansowania na zakup wozów strażackich Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu województwa małopolskiego.

OSP w całej Polsce otrzymają ponad 500 nowych wozów strażackich

Dzięki ponad 500 nowym pojazdom strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców swoich miejscowości. Zakupione wozy strażackie trafią zarówno do jednostek działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, jak i poza nim.

Wartość jednego samochodu to około 760 tys. zł. Łączna dotacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce do całości zakupów to blisko 18 mln zł, a 40 mln zł pochodzi ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakupy zostały również wsparte dotacjami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, które wynoszą w sumie blisko 53 mln zł. Pozostałe źródła finansowania to środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów terytorialnych oraz środki przekazywane przez zakłady ubezpieczeń.

Nowe wozy trafią łącznie do ponad 500 jednostek OSP w całej Polsce. Najwięcej wozów otrzymają województwa: mazowieckie (68 wozów), wielkopolskie (59 wozów) oraz małopolskie (52 wozy).

W Małopolsce jest 1360 jednostek OSP (w tym 412 w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym) zrzeszających ponad 70 000 druhów.

Źródło: KW PSP w Krakowie, Fot. OSP Targanice Górne

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content