Przejdź do treści
Reklama

Nowy quad dla posterunku Straży w Nadleśnictwie Andrychów

Informacje, 07 grudnia 2021 11:06

Firma NOVI Moto Centrum dostarczyła 30 listopada 2021 r. do Nadleśnictwa Andrychów nowego quada RM 800 DUO COMFORT. Niestandardowo wyposażony pojazd będzie pomagał strażnikom leśnym w licznych akcjach terenowych.

Obszar Nadleśnictwa Andrychów to atrakcyjne turystycznie, trudno dostępne tereny górskie i wyżynne. W związku z licznymi przypadkami szkodnictwa leśnego, RDLP Katowice podjęła decyzję o wsparciu nadleśnictwa tym specyficznym pojazdem.

Posiadanie quada sprawi, że nasza praca będzie skuteczniejsza i będziemy mogli współpracować z Policją czy innymi służbami, które są wyposażone w takie pojazdy” – wyjaśnia Joanna Malczyk, Komendant Straży Leśnej z Nadleśnictwa Andrychów.

Zakupiony quad jest doposażony w zawieszenie off-road, osłony podwozia HDPE, oświetlenie specjalistyczne czy wyciągarkę. Quad przyjechał w komplecie z przyczepą do jego przewożenia. Dodatkowo zakupiono komplet wysokiej klasy odzieży ochronnej i interkom.

Quad w nadleśnictwie przed świętami Bożego Narodzenia będzie „jak znalazł” i pomoże chronić młode drzewka z andrychowskich lasów przed kradzieżą.

Źródło: Nadleśnictwo Andrychów

Podziel się
Skip to content