Przejdź do treści

Nowy dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku

Informacje, 02 września 2022 10:28

Leszek Ścibik został nowym dyrektorem CKiW w Andrychowie. Swoje obowiązki podjął pierwszego września. Zapowiada wiele zmian, ale zaznacza, że nie chodzi tu o ludzi, bo wysoko ceni pracowników andrychowskiej kultury. Ma swój program i swoje pomysły na rozwój centrum.

Nowy dyrektor ma 52 lata, a od 12 lat mieszka w targanickiej Nowej Wsi. Ma żonę i trójkę dorastających dzieci. – Moja najmłodsza córka jest już rodowitą targaniczanką i andrychowianką – mówi – bo urodziła się już po naszym osiedleniu się tutaj. Państwo Ścibikowie przywędrowali do Andrychowa z Chybia, z Ziemi Cieszyńskiej.

Kim z zawodu jest nowy dyrektor? Tu trzeba rozpocząć długą wyliczankę, bo jest zarówno animatorem kultury, jak i muzykiem grającym na kilku instrumentach, który z rodziną i przyjaciółmi stworzył zespół Servoos Family. W swojej karierze zawodowej zaliczył też menedżerstwo, był instruktorem kulturalnym i muzycznym, a nawet przewodnikiem wycieczek (zna kilka języków). A że wiele z jego tras turystycznych wiodło przez Austrię, w podalpejskie rejony, zakochał się w muzyce tyrolskiej i taką też grywa z Servoos Family.

W dniu objęcia dyrektorskiego stanowiska był gościem Radia Andrychów, aby móc się osobiście przedstawić andrychowianom. Jeśli chcecie go posłuchać, wystarczy wejść na nasza stronę, jest tam zapis tego wywiadu. W audycji skupiliśmy się na osobie dyrektora, na jego doświadczeniu i upodobaniach. Ale przyjdzie i czas na prezentację programu, jaki przedstawił Burmistrzowi Andrychowa i dzięki niemu Tomasz Żak powołał go na to stanowisko.

n

Podziel się
Skip to content