Przejdź do treści

Nowości w filiach andrychowskiej biblioteki

Kultura, 31 maja 2023 09:22

Co piszczy w sułkowickich filiach? Już spieszymy z odpowiedzią! Między regałami możemy znaleźć kilkadziesiąt nowych książek, które tylko czekają na wypożyczenie.

W Filii MBP w Sułkowicach-Bolęcinie znaleźć możemy:

Dla najmłodszych Czytelników, Opowieści 5 minut przed snem: cuda w lesie. Jest to pozycja idealna dla miłośników przyrody, przedstawiająca historie o mieszkańcach lasu, z przyjemnymi dla oka ilustracjami. Autorzy w 9 opowieściach, w bardzo oryginalny sposób przedstawiają świat zwierząt, roślin i grzybów. Cała książka pisana w wierszowany sposób.

Rodzina Monet. Królewna Weroniki Antczak, niegdyś opanowała platformę Wattpad, dziś już dostępna do przeczytania na papierze. Jest to drugi tom cyklu książek o małej Hailie Monet i jej przyrodnich braciach, którzy całkowicie opanowali booktoka.

Dla wielbicieli kryminałów również się coś znajdzie. Kult autorstwa Camilli Läckberg i Fexeusa Henrika, to druga część trylogii Mentalista. Motyw uprowadzenia, wyścigu z czasem i trudnej przeszłości wciąga czytelnika i nie pozwala zaczerpnąć tchu. Czy uda się zatrzymać tę szaleńczą grę?

A co znajdziemy w Filii w Sułkowicach-Łęgu?

Inkarator od Max Czornyj to kolejna pozycja idealna dla fanów kryminałów. Poniżej krótki opis.

Śmierć nie pozwala o sobie zapomnieć. Nie można od niej uciec. W Krakowie dochodzi do serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Ktoś naśladuje jednego z najokrutniejszych morderców wszechczasów. Zabójstwa przypominają wynaturzone dzieła sztuki. Morderca nigdy nie pozwala, by śmierć jego ofiar była zbyt szybka i mało spektakularna. Słynny Mortalista, Honoriusz Mond, wierzy w fizykę oraz w biologię. Odrzuca siły nadprzyrodzone oraz wiarę w reinkarnację. Jednak czy to możliwe, by zbrodniarz z przeszłości powrócił w nowym wcieleniu? [lubimyczytac.pl].

Książka z działu fantastyki z wątkiem romantycznym i wiedźmami? To nic innego jak Gniewa, 6. już tom cyklu Kwiat Paproci autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk. Książkę polecamy miłośnikom mitologii słowiańskiej i nie tylko 😉 Przenieście się do Bielin i przeżyjcie tę historię na własne oczy, gwarantujemy nie będziecie się nudzić!

Tajemnice z przeszłości Mirosławy Karety to ostatnia część z serii Wydziedziczone.
Każda rodzina ma swoją przeszłość. Józia po raz kolejny staje na życiowym zakręcie. W jednej chwili traci mieszkanie i pracę, a ukochany znika bez śladu. Mirosława Kareta snuje poruszającą opowieść o cieniach, które na nasze życie kładą kłamstwa i intrygi. Dopiero odkrycie prawdy może pomóc w odnalezieniu siebie! [empik]

Filia MBP w Sułkowicach-Bolęcinie (Świetlica CKiW)
ul. Racławicka 123, 34-125 Sułkowice
godziny pracy: środa 8.30-16.30

Filia MBP w Sułkowicach-Łęgu (DK w Sułkowicach-Łęgu)
ul. Beskidzka 124, 34-120 Andrychów, tel. 733 162 222
godziny pracy: poniedziałek 8.30-16.30, czwartek: 8.30-16.30

a_p Fot. Empik

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content