Przejdź do treści

Nowości książkowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie

Informacje, 12 czerwca 2023 08:44

Pragniemy przedstawić Państwu kilka nowości z Działu dla Dorosłych. Można powiedzieć, że codziennie na regały andrychowskiej biblioteki trafiają nowości wydawnicze. Sprawdźcie sami! Wystarczy kliknąć w link andrychow-mbp.sowa.pl. A teraz usiądźcie wygodnie i przeczytajcie co przygotowaliśmy dla Was.

Kryminały, kryminały, kryminały. Wiemy jak bardzo je uwielbiacie, dlatego co chwila staramy się dostarczać nowe. Ostatnio pojawił się u nas Geniusz zbrodni Chrisa Cartera. To kolejny tom z serii Robert Hunter. Tym razem były psycholog, a teraz detektyw musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, żeby przechytrzyć najbardziej perfidnego mordercę, z jakim miał do czynienia. Książka jest niezwykle wciągająca, autor wie jak przyciągnąć czytelnika.

Maj 1936. W sztabie polskiego wywiadu i kontrwywiadu odkryto ślady podwójnego agenta. Każdy jego ruch to wyrok śmierci na kolejnego polskiego szpiega działającego w Związku Sowieckim. Nie wiadomo, kim jest Pasożyt, a wytropienie go to misja z gatunku niemożliwych. Zadania może się podjąć tylko jeden człowiek: kapitan Edward „Łyssy” Popielski. Ma zgładzić „Pasożyta”, sprawić, by zniknął bez śladu. Majestatyczny Pałac Saski, rozświetlony Teatr Wielki, brud warszawskiej Starówki, wielkomiejski Lwów, urokliwy Hrebenów; wielkie damy, nieuchwytni szpiedzy i żydowscy gangsterzy, a do tego porywająca akcja i nie dająca czytelnikowi spokoju zagadka. Marek Krajewski po mistrzowsku odsłania mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej. Pasożyt to jedna z najlepszych powieści w cyklu o Popielskim, napisana przez Marka Krajwskiego.

Nowa książka autorki fenomenalnego Życia Violette Valerie Perrin. Cudowne lata. Przejmująca powieść o dorastaniu. I o tym, jak czas przemija, by w końcu nas rozdzielić. Tylko jako dzieci potrafimy kochać naprawdę mocno. Mam na imię Virginie. Dzisiaj z trojga przyjaciół, Niny, Adriena i Etienne’a, rozmawia ze mną już tylko Adrien… Valérie Perrin snuje historię splątanych losów bohaterów od lat dziecięcych, przez czas dojrzewania, aż po dorosłość – tytułowej trójki złączonej więzami, które los i czas nieubłaganie wystawiają na próbę.
Wspaniale opowiedziana, trzymająca w napięciu opowieść o relacjach, które łączą nas na całe życie, i wyborach, które decydują o tym, kim jesteśmy. Poruszającą historia o miłości i stracie, nadziei i żalu, przyjaźni i przeciwnościach losu, a także o czasie, który nieuchronnie przynosi zmiany.
[lubimyczytac.pl]

a_p Fot. MBP

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content