Przejdź do treści

Noworoczne spotkanie strażaków

Informacje, 09 stycznia 2016 19:42

​9 stycznia miało miejsce spotkanie noworoczno-opłatkowe strażaków-ochotników z gminy Andrychów. Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w andrychowskiej remizie OSP.

Podziel się

Zebranych przywitał prezes OSP Andrychów Tadeusz Fary. Na doroczne spotkanie przybyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, reprezentanci lokalnego samorządu z przewodniczącym Rady Miejskiej Romanem Babskim na czele oraz sympatycy ochotniczych straży pożarnych. – Życzę sukcesów  w życiu osobistym i zawodowym – mówił obecny poseł na sejm Marek Polak, który w swoim wystąpieniu podkreślił także istotę misji, jaką na co dzień wypełniają druhowie i druhny. W podobnym tonie wypowiadał się przewodniczący RM Roman Babski, który życzył zebranym wsparcia i opieki św. Floriana. 

Paweł Kwarciak, komendant PSP w Wadowicach, podsumował miniony rok 2015. – W powiecie wadowickim strażacy interweniowali łącznie ponad 2,5 tys. razy. Więcej interwencji w Małopolsce odnotowano tylko w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie, a więc w dużych miastach. Mam nadzieję, że ten rok będzie o wiele spokojniejszy – tłumaczył komendant, który poinformował także o zbliżających się wydarzeniach i zawodach sportowo-pożarniczych.

Po przemówieniach zaproszonych gości ks. dziekan Stanisław Czernik, proboszcz parafii pw. Św. Macieja w Andrychowie poświęcił opłatki i zmówił z obecnymi na sali modlitwę. Następni już wszyscy indywidualnie składali sobie życzenia zdrowia i pomyślności w rozpoczynającym się roku 2015.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content