Przejdź do treści

Nowiny Andrychowskie

Nowiny Andrychowskie ukazują się od 30 lat, ich pierwszy numer trafił do Czytelników na przełomie roku 1990 i 1991. Do tej pory ukazało się ponad 380 wydań naszego lokalnego miesięcznika.

Nowiny powstawały w tym samym czasie, w którym odradzał się polski samorząd i to właśnie samorządność, fundament demokracji, a przede wszystkim sprawy lokalnej społeczności od początku były w centrum naszych redakcyjnych zainteresowań. Czym żył Andrychów, tym żyły Nowiny, o czym dyskutowało się w naszym mieście i w naszych sołectwach, o tym pisaliśmy na naszych łamach. Dlatego z czasem też Nowiny stały się głosem lokalnego samorządu i kroniką zmian w naszym kraju i w naszej małej ojczyźnie. I tym bezustannie się zajmujemy.

Nie byłoby Nowin, gdyby nie zapał i praca wielu osób – prawdziwych entuzjastów i ludzi zaangażowanych w życie naszej społeczności, którzy w 1990 roku tworzyli pierwsze numery. Na czele tej grupy stał Jan Zieliński, do dziś współpracujący z redakcją.

To przy redakcji Nowin urodziło się drugie medialne dziecko Andrychowa – Radio Andrychów, które jest o 15 lat młodsze. Mamy dziś dwa media i jedną redakcję, bo to ten sam zespół prowadzi miesięcznik i stację radiową. Od 2018 r. mamy nową redakcję i nowoczesne studio, a to oznacza, że rozwijamy się i pracujemy dla Was.

Redakcja

Skip to content