Przejdź do treści

Nowe studio radiowe już gotowe

Informacje, 28 lutego 2018 11:10

W trzynastym roku nadawania Radio Andrychów doczekało się nowego studia. Dziś – 28 lutego – nadaliśmy z niego pierwszą audycję.

Podziel się

Nasi Słuchacze i Czytelnicy Nowin wiedzą, że przez kilka ostatnich miesięcy funkcjonowaliśmy w tymczasowych pomieszczeniach, które użyczył nam gościnny Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym czasie trwała termomodernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i przebudowa naszego studia, które w MBP ma swoją stałą siedzibę. 
Ponieważ udało się nam wspólnie z biblioteką pozyskać kilkusettysięczną dotację ze środków unijnych, możemy uspokoić mieszkańców Andrychowa – koszty budowy nowego studia i jego wyposażenia zostały pokryte z dotacji unijnej. To kwota nieco ponad 200 tys. zł.  Budowa nowego studia była konieczna ze względu na stan techniczny starego sprzętu, który ma już ponad 12 lat i tak naprawdę pochodzi z innej epoki. Dziś mamy nowoczesne wyposażenie, które wraz z całym studiem przygotowała, zainstalowała i uruchomiła firma PORTAL Mochtak Grzegorz, która wygrała przetarg na to zadanie.
Zgodnie z warunkami dotacji studio miało być gotowe do końca lutego, a pierwszą audycję musieliśmy nadać w ostatnim dniu tego miesiąca. I tak się stało. Ponieważ to dla nas niezwykle ważna data i wielka radość, że mamy tak piękne i nowoczesne studio, w porannej audycji wzięliśmy udział wszyscy… Wszyscy troje, bo tyle osób pracuje w Radiu Andrychów i Nowinach Andrychowskich: Anna Piotrowska, Robert Fraś i Marek Nycz. 
Jak to bywa z pierwszymi śliwkami… nie wszystkie są idealne. Tak było i tym razem – pojawiły się małe niedoskonałości. Przepraszamy, ale te „pierwsze koty za płoty” już za nami i w następne dni będzie lepiej. Obiecujemy!
Ponieważ nowe studio to większe możliwości, więc i nasz program będzie się rozrastał. Chcemy, aby jeszcze tej wiosny, którą mamy przed sobą, program z Andrychowa zapełnił całe przedpołudnie. Będziemy sukcesywnie powiększać naszą ramówkę, aby na żywo było nas słychać już od 7 rano do godziny 13. Z czasem również popołudnia będą „bardziej andrychowskie” (dziś w dużej części retransmitujemy program z Krakowa). Powstaną więc nowe audycje, programy, bloki muzyczne i będą nowi goście i współpracownicy. Staramy się także o dostęp do częstotliwości FM (dawniej zwanej po polsku UKF – ultra krótkie fale). To powinno nastąpić również w najbliższym kwartale.
red

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content