Przejdź do treści

Nowe linie komunikacyjne „przyklepane” przez radnych powiatowych

Informacje, 24 listopada 2022 10:45

Na wczorajszej (23 listopada) sesji Rady Powiatu w Wadowicach zdecydowano o powstaniu powiatowej sieci transportu zbiorowego. Na początek zostanie utworzonych siedem linii, w tym dwie przebiegające przez gminę andrychowską.

Nowe linie związane z naszą gminą to Wadowice – Inwałd – Andrychów oraz Wadowice (Gorzeń szkoła) – Frydrychowice – Wieprz – Andrychów. Pierwsza z nich będzie obsługiwana 19 razy (licząc tam i z powrotem) dziennie od poniedziałku do piątku i 9 razy w soboty. Nie przewidziano kursów niedzielnych. Pieniądze na uruchomienie połączeń będą pochodzić z kilku źródeł to jest z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, kasy Starostwa Powiatowego w Wadowicach oraz zainteresowanych gmin. Czynione są starania, aby autobusy ruszyły na nowe trasy z początkiem przyszłego (2023) roku. Wszystko zależy od przetargów, które mają wyłonić przewoźników.

Pozostałe linie w naszym powiecie to: Wadowice – Babica – Stanisław Dolny – Zebrzydowice – Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice – Bachowice – Spytkowice – Miejsce, Wadowice – Wyźrał – Nowe Dwory – Brzeźnica, Wadowice – Szkoła w Radoczy – Zygodowice – Ryczów – Spytkowice, Wadowice – Jaszczurowa.

Poniżej prezentujemy ceny, które będą obowiązywać w tych autobusach.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content