Przejdź do treści

Nowe lampy oświetlą andrychowskie korty

Informacje, 02 sierpnia 2016 12:55

​Trwa instalacja nowego oświetlenia na kortach tenisowych na stadionie AKS Beskid w Andrychowie. To dobra wiadomość dla korzystającego z obiektu Andrychowskiego Towarzystwa Tenisowego i wszystkich amatorów „białego sportu”.

Podziel się

Poprzednie lampy pochodzą z 1969 roku i od dawna już nie działają. Nowe, ledowe firmy ROSA (te same, które niedawno zainstalowano na kładce obok mostu na Wieprzówce przy ul. Krakowskiej), pozwolą tenisistom rozgrywać mecze nawet w późnych godzinach wieczornych. Kort oświetli dwanaście lamp zamontowanych na sześciu słupach. Za prace odpowiada Przedsiębiorstwo „Alimar” z Andrychowa. Prace związane z instalacją lamp zakończą się jeszcze prawdopodobnie w tym tygodniu. Koszt zadania to prawie 66 tys. zł.

Poniżej kilka zdjęć z trwających prac. Na kortach spotkaliśmy się z burmistrzem Tomaszem Żak, który jednocześnie poinformował nas, że Urząd Miejski właśnie stara się o dotację ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, by w przyszłości przeprowadzić kompleksową rewitalizację obiektów na stadionie Beskidu Andrychów.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content