Przejdź do treści

Nowe lampy nad kładką

Informacje, 13 lipca 2016 22:49

Na kładce dla pieszych obok mostu na Wieprzówce zainstalowano nowe oświetlenie. Jest to sześć energooszczędnych lamp ledowych.

Podziel się

Od czasu budowy nowego mostu, kładka przeszła w użytkowanie gminne. Wcześniej należała tak jak most do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Miała zostać rozebrana po przebudowie mostu. Jednak władze Andrychowa, po konsultacjach z mieszkańcami wynegocjowały w GDDKiA przejęcie kładki, tak jak chcieli tego mieszkańcy. Kładka jest wygodna i bezpieczna, oddalona od ruchliwej jezdni, spokojnie poruszają się po niej nie tylko piesi, ale też rowerzyści. 
Warunkiem przejęcia przez Gminę Andrychów kładki było jej utrzymanie. W ramach tych zadań zainstalowano nowe oświetlenie. Wykorzystano słupy firmy polskiej  ROSA z Tychów oraz oprawy oświetleniowe firmy francuskiej RAGNI. Koszt inwestycji to 28.385 zł.    
Jak powiedział nam Jerzy Dwojak z Urzędu Miejskiego, oświetlenie kładki jest podłączone  i pod kontrolą bezprzewodowego systemu sterowania, który został zakupiony i zainstalowany  przez Gminę Andrychów w ubiegłym roku w ramach programu modernizacji oświetlenia ulicznego SOWA. Zmiana oświetlenia kładki pozwoli zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oświetlenia kładki o 70%. mn  

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content