Przejdź do treści

Nowe Centrum na Górnicy

Informacje, 17 grudnia 2015 16:52

W Andrychowie powstanie centrum handlowo-usługowo-biurowe o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych. Stanie na Górnicy, obok Białej Drogi. Dziś na Sesji radni zmienili plan miejscowy, przystosowując go do tej inwestycji.

Podziel się

Jak udało się nam dowiedzieć inwestor, pochodzący spoza Andrychowa, planuje wybudowanie w tym miejscu kilku dużych budynków o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz biurowym. Przy nich powstaną też obszerne parkingi. Obiekty mają służyć nie tylko mieszkańcom Andrychowa, ale też całej okolicy: Kętom, Wadowicom czy Wieprzowi. Centrum handlowe ma stanąć pomiędzy drogą krajową DK 52 a przyszłą Beskidzką Drogą Integracyjną, przy Białej Drodze. Po sąsiedzku znajdzie się przygotowywana strefa ekonomiczna (po drugiej stronie ul. Przemysłowej).
Na razie trwają przygotowania do tej inwestycji, a zewnętrzny inwestor nie pokazał jeszcze projektu. Wiadomo tylko, że będzie to obiekt o rozmiarach 35 tysięcy metrów kwadratowych. Na razie nie ma szczegółowych informacji, jakie będą się w nim mieściły sklepy, biura i obiekty usługowe. Szczegóły poznamy zapewne w przyszłym roku, kiedy prawdopodobnie rozpocznie się budowa. 
Dzisiaj – 17 grudnia – radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę o „Przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Andrychów w zakresie parcel położonych w miejscowości Andrychów”. To warunek do tworzenia planu i projektu tej budowy, a także uzyskania wszelkich pozwoleń. 
Nowe centrum handlowo-usługowo-biurowe to kilkaset nowych miejsc pracy. mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content