Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Nowa odsłona Bawełnianki

Informacje, 21 stycznia 2020 08:03

W Zespole Szkół nr 2 im św. Jadwigi Królowej w Andrychowie wprowadzono wiele zmian, mających na celu modernizację budynku szkolnego, jak również podniesienie jakości kształcenia uczniów.

Podziel się
Dyrektor mgr Grażyna Gwoździewicz nieustannie dąży do zwiększenia standardu placówki, wspomagając tym samym rozwój uczniów. Szkoła uczestniczy w projektach organizowanych przez CKZ, co umożliwia uczniom zdobywanie nowych kwalifikacji, a także udział w dodatkowych kursach i szkoleniach. W ostatnim czasie przeprowadzono remont instalacji elektrycznej, odnowiono pomieszczenia na II piętrze, wymieniono meble i drzwi, zakupiono rolety do sal na I piętrze, gdyż w każdej sali jest projektor i ekran, zakupiono tablice multimedialne.
Jedną z ważniejszych zmian jest w pełni wyposażona pracownia hotelarska i fryzjerska (wyposażona w sprzęt fryzjerski oraz programy komputerowe do stylizacji fryzur, jakimi pochwalić mógłby się niejeden salon). Pracownie zostały przyznane i doposażone dzięki pozytywnej decyzji Zarząd Powiatu Wadowickiego, pozwalają na przeprowadzenie zajęć praktycznych na najwyższym poziomie, wprowadzenie innowacji. Końcem roku 2019 szkoła otrzymała również fundusze na uzupełnienie brakujących pomocy dydaktycznych.
Dużym sukcesem szkoły jest wygrana w konkursie OSE, w którym główną nagrodą jest mobilna pracownia multimedialna z 16 laptopami i dostępem do szybkiego internetu 150mb/s. Szkoła zmienia swoje oblicze na miarę XXI w.
 
Przypomnijmy, że ZS nr 2 w Andrychowie kształci w zawodach: technik logistyk, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich, technik handlowiec, a także: stolarz, fryzjer, sprzedawca, piekarz, kucharz (branżowa szkoła I stopnia).

Materiał nadesłany przez ZS nr 2 w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content