Przejdź do treści

Niskie bezrobocie w Małopolsce

Informacje, 08 grudnia 2016 11:44

​Małopolska chwali się niskim poziomem bezrobocia. Stopa, jaką w na koniec października odnotował Główny Urząd Statystyczny, w województwie wynosi 6,6 %. W skali kraju poziom bezrobocia kształtuje się na poziomie 8,2 %.

Podziel się

Z ogólnej liczby 94 680 bezrobotnych zarejestrowanych w małopolskich urzędach pracy, 55% to kobiety. Jeśli porównać wyniki z poszczególnych powiatów, to w zestawieniu najlepiej wypada Kraków, w którym stopa bezrobocia spadła do 3,7%. Poniżej wyniku województwa znalazły się też powiaty: myślenicki, suski, krakowski, wadowicki, bocheński, wielicki oraz miasto Nowy Sącz. Nieco gorzej, chociaż nadal poniżej ogólnopolskiej stopy bezrobocia wypadły: Tarnów i powiaty: miechowski, oświęcimski, brzeski i proszowicki. Z największą liczbą osób bezrobotnych borykają się powiaty: tatrzański (12%) i dąbrowski (13,6%).

W powiecie wadowickim mamy zarejestrowanych 3421 osób bezrobotnych (dane z 30.10), w tym 1881 kobiet (stopa: 6,5 %). Z naszych sąsiadów w regionie lepszym wynikiem może pochwalić się powiat suski (5,1%) i myślenicki (4,8%).

– Pozytywnym przejawem jest też rosnąca liczba ofert zgłaszanych przez pracodawców do urzędów pracy – czytamy na stronie malopolska.pl. – W październiku było to 8,5 tys. wspólnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej (czyli o prawie 1,5 tys. więcej niż w październiku 2015 roku). 2,1 tys. to oferty pracy sezonowej, a 847 – staży.

Źródło: malopolska.pl
Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content