Przejdź do treści

Nina jeszcze nie przyszła na świat, a już walczymy o jej serduszko!

Informacje, 23 listopada 2022 07:58

Życie pisze dziwne i czasami straszne scenariusze. Tak jest w przypadku Pani Kasi i jej małżonka. Radosny i beztroski czas oczekiwania na narodziny córeczki trwał u nich do 20 tygodnia ciąży. Zbyt krótko... Badanie prenatalne II trymestru ciąży zmieniło życie tej rodziny na zawsze...

Opis zbiórki

Kiedy po raz drugi dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami, oszaleliśmy ze szczęścia. Spełniło się nasze marzenie o powiększeniu rodziny. W styczniu 2023 na świat przyjdzie nasza długo wyczekiwana córeczka – Nina. 

Radosny i beztroski czas oczekiwania na narodziny córeczki trwał do 20 tygodnia ciąży. Zbyt krótko… Badanie prenatalne II trymestru ciąży zmieniło życie naszej rodziny na zawsze. 

Podczas badania usłyszeliśmy od lekarza, że nasza córka ma poważną, złożoną wadę serca. Szok, niedowierzanie, ogromny ból i niewyobrażalny strach, którego nie da się opisać słowami. 

Kolejne specjalistyczne konsultacje, dodatkowe badania USG oraz badanie echokardiochraficzne serca płodu, potwierdziły diagnozę: krytyczna stenoza aortalna. Ewolucyjny zespół niedorozwoju lewej części serca. W skrócie HLHS. 4 litery, które na stałe zagościły w naszej codzienności, przynosząc ze  sobą jedynie rozpacz i łzy. Jest to ciężka, złożona wada serca, która stanowi śmiertelne zagrożenie dla życia naszego dziecka. Przyjęta strategia leczenia zakłada wieloetapowe leczenie operacyjne.

Nasz dotąd spokojny i poukładany  świat runął w gruzach, ale wiedzielismy, że musimy zrobić absolutnie wszystko, co w naszej mocy aby zawalczyć o życie naszej córki. 

Nadzieja pojawiła się kilka tygodni po diagnozie, dokładniej w 26 tygodniu ciąży. Lekarze w Polsce przekazali nam informację o możliwości leczenia w Austrii. Zakwalifikowano nas do zabiegu – wewnątrzmacicznego poszerzania zastawki aortalnej. Zespół Specjalistów z Kepler Universitätsklinikum w Linz przeprowadził udaną operację. Niestety, to tylko pierwszy z licznych kroków w walce o życie i zdrowie Ninki.

Plan leczenia zakłada kilka etapów. Koszty porodu, leczenia  operacyjnego i opieki medycznej w zagranicznej Klinice Kepler Universitätsklinikum zdecydowanie przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego prosimy o pomoc. Czasu zostało niewiele. Planowany termin porodu przypada na koniec stycznia. 

Dodatkowo wiemy, że tak ciężka wada serca niesie za sobą nie tylko skomplikowane leczenia, ale także kosztowne leki, specjalistyczne wizyty, fizjoterapię, terapię neurorozwojową. 

Podobno zdarzają się tylko takie cuda w które się głęboko wierzy… Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu i dobroci serc jesteśmy w stanie uratować serduszko Niny.

Prosimy, pomóż nam ratować życie i zdrowie naszego dziecka,

Rodzice

Zachęcamy do wsparcia zbiórki dla Niny – Operacja serca, dalsze leczenie, wizyty lekarskie, rehabilitacja

Źródło: siepomaga.pl

Podziel się
Skip to content