Przejdź do treści

Nieudane włamanie

Informacje, 17 lipca 2015 12:12

​20-latek z Andrychowa do spółki z 17-letnim mieszkańcem Kęt próbowali włamać się do kasetki jednego z automatów znajdujących się na terenie samoobsługowej myjni samochodowej. Do zdarzenia doszło w Kętach.

Podziel się

O nocnej próbie włamania Policję powiadomił pracownik ochrony, który zauważył włamywaczy w chwili gdy próbowali dostać się do wnętrza jednego z automatów znajdującego się na terenie myjni. Jednakże sprawcy zorientowali się, że ich czyn został dostrzeżony więc zbiegli z miejsca zdarzenia. 
Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania włamywaczy, które ułatwił  im fakt, że posiadali ich rysopisy, w konsekwencji czego już w kilkanaście minut patrole natrafiły na mężczyzn pasujących do opisu podanego przez pracownika ochrony. 17 – letni mieszkaniec Kęt i 20 – letni mieszkaniec Andrychowa zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. 

Na podstawie zebranych dowodów policjanci potwierdzili, że obaj mają  związek z usiłowaniem włamania do automatu więc komisariat opuścili już z zarzutami. Aktualnie policjanci sprawdzają czy dokonali również innych podobnych czynów. 
Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content