Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Nieuczciwy pracownik zatrzymany

Informacje, 10 września 2019 13:23

Andrychowscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który jak się okazało okradał swojego pracodawcę. Złodziej skradzione przedmioty wystawiał na sprzedaż przez internet. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Podziel się

Jakiś czas temu właściciel jednego z zakładów produkcyjnych na terenie Andrychowa zauważył, że ilość wykorzystywanych materiałów w jego  firmie  nagle wzrosła, a nie miało to przełożenia na produkcję. Pracownicy zaczęli sprawdzać firmową dokumentację i na jej podstawie ustalili, że jeden z pracowników pobiera dużą ilość materiałów eksploatacyjnych m.in. tarcze do cięcia i szlifowania. Ponadto inny pracownik zakładu przeglądając ogłoszenia internetowe ujawnił przedmioty oferowane do sprzedaży, które wydawały się być własnością tejże firmy. Co ciekawe, podany w ogłoszeniu numer telefonu do ewentualnego kontaktu, doprowadził do podejrzewanego mężczyzny, a zarazem pracownika firmy.
4 września 2019 roku Komisariat Policji w Andrychowie przyjął oficjalne zawiadomienie o kradzieży, które potwierdziło się z wcześniejszymi ustaleniami policjantów w tym zakresie. Właściciel wartość strat wycenił na kwotę ponad 1480 złotych. Andrychowscy kryminalni realizując dalsze czynności w tej sprawie, jeszcze tego samego dnia „odwiedzili” podejrzewanego andrychowianina. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość przedmiotów m.in. tarcze do cięcia i szlifowania czy dysze gazowe. 35-latek został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W czwartek (5 września br.) usłyszał zarzut kradzieży (art. 278 KK), za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane przedmioty wrócą do właściciela firmy, w związku z pozostałymi, które zostały zabezpieczone policjanci prowadzą czynności celem ustalenia czy pochodzą one z przestępstwa.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content