Przejdź do treści

Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej

Informacje, 07 listopada 2023 10:11

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 35-latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Doprowadził do zderzenia z innym samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (5.11.2023) o godzinie 15 w Kętach na skrzyżowaniu ulicy Sobieskiego z ulicą Żwirki i Wigury. Policjanci ustalili, że 35-letni mieszkaniec Ket, kierując samochodem marki Peugeot podczas skrętu stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w stojący przed skrzyżowaniem samochód marki Skoda, którym kierował 43-letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Kętach.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content