Przejdź do treści

Nietrzeźwy leżał na jezdni w Bulowicach

Informacje, 14 listopada 2023 11:17

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w Izbie Wytrzeźwień umieścili 45-letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna wracając do domu w stanie nietrzeźwości zasnął w rejonie przejazdu kolejowego. Zareagował jeden z kierowców.

W piątek (10.11.2023) o godzinie 16.35 operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców o nietrzeźwym mężczyźnie śpiącym na jezdni przy przejeździe kolejowym na ulicy Zacisze w Bulowicach.

Na miejsce udali się policjanci z kęckiego komisariatu Policji. Mundurowi podziękowali zgłaszającemu za prawidłową reakcję oraz zaopiekowanie się nietrzeźwym, pomimo ulewnego deszczu. Funkcjonariusze wylegitymowali nietrzeźwego, którym okazał się, 45-letni mieszkaniec gminy Kęty. W związku z faktem, iż jego zachowanie stworzyło zagrożenie dla jego życia i zdrowia, został umieszczony w Izbie Wytrzeźwień.

Funkcjonariusze sporządzili również wniosek o ukaranie do Sądu ponieważ swoim zachowaniem dopuścił się zgorszenia w miejscu publicznym oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje pan Olaf, który udzielił pomocy nietrzeźwemu i powiadomił służby.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content