Kilka dni temu, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Andrychowie, na ul. Krakowskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem siodłowym marki Daf z naczepą.
Według posiadanych przez funkcjonariuszy informacji, kierujący ten mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, którego wynik potwierdził ich przypuszczenia.
43-letni mieszkaniec województwa śląskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
Po wytrzeźwieniu 43-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a następnie został doprowadzony przed Sąd Rejonowy w Wadowicach, gdzie sąd wyrokiem skazał go na karę grzywny w wysokości 5 tys. złotych, zapłatę świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 6 tys. złotych, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat oraz orzekł wobec oskarżonego nawiązkę na rzecz Skarbu Państwa w wysokości 10 tys. złotych.
Źródło: KPP w Wadowicach






