Przejdź do treści

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Informacje, 23 maja 2023 10:12

Patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej zatrzymał 47–letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie mienia. Drogowego przestępcę wypatrzyli inni uczestnicy ruchu drogowego.

Badanie stanu trzeźwości

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (20/21.05.2023) w Kętach. Tuż przed godziną 22 mieszkańcy Kęt zauważyli, że wyjeżdżający z parkingu na osiedlu Sikorskiego w Kętach volkswagen uderzył w ogrodzenie, po czym nie zatrzymując się slalomem odjechał z miejsca zdarzenia. W związku z dziwnym zachowaniem kierowcy świadkowie pojechali za nim informując o zdarzeniu operatora numeru alarmowego 112, który z kolei powiadomił kęcką Policję. Na miejsce pojechał patrol mieszany policjant i strażnik miejski. Na jednym z parkingów zgłaszający wskazali volkswagena za którego kierownicą siedział 47–letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content