Przejdź do treści

Nietrzeźwy kierowca w rękach policjantów z grupy SPEED

Informacje, 30 sierpnia 2022 10:24

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali drogowego przestępcę. 63 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego wsiadł za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwości. Wpadł bo przekroczył dozwoloną przepisami prędkość.

speed

o zatrzymania kierującego doszło w minioną sobotę (27.08.2022) w miejscowości Zasole. Tuż po godzinie 16 na ulicy Łęckiej (DW 949) policyjne sygnały usłyszał kierowca samochodu marki Peugeot, który jechał z prędkością 74 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci od razu wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza samochodu, a także zauważyli, że mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 63–letni mieszkaniec powiatu bielskiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1 promil alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za popełnione wykroczenia na kierowcę zostały nałożone mandaty karne, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content