W sobotę (9.05.2026) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 15 na ulicy Kolbego w Nowej Wsi zauważyli BMW, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy się nie zatrzymał pojechali za nim włączając sygnały uprzywilejowania. Po chwili wjechał na teren jednej z posesji. Tam zatrzymał pojazd i próbował uciec. Powyższy manewr mu się nie udał. Został natychmiast zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało dwa promile alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Trafił do komisariatu Policji. Na poczet przyszłej kary został zabezpieczony jego samochód.
Konsekwencje karne
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Za jazdę bez uprawnień grozi kara grzywny.
Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą.
Źródło: KPP Oświęcim






