Przejdź do treści

Nietrzeźwy kierowca jechał całą szerokością drogi

Informacje, 02 listopada 2023 12:00

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 32-letni mieszkaniec Żywca, który kierując fiatem doblo, jechał całą szerokością drogi. Jego niebezpieczną jazdę zauważyła inna kierująca i o sytuacji poinformowała policjantów. Po jego zatrzymaniu okazało się, że 32-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu oraz zakaz kierowania pojazdami.

kobieta 3 promile

We wtorek po 22.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o jadącym całą szerokością drogi fiacie doblo. Informację przekazała kierująca innym samochodem, która zauważyła niebezpieczną jazdę. Kobieta na bieżąco informowała dyżurnego, w jakim kierunku jedzie samochód, dzięki temu policjanci już po chwili zauważyli podejrzany pojazd. Jak ustalili, za jego kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.       

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

Źródło: KPP w Żywcu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content